Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych

Kim jesteśmy

  • Szybki kontakt

email: biuro@hydro-dex.com,
tel. 661 016 418

Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych


W Hydro-Dex możliwa jest też regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych – naprawiamy korpus i zawory, a także wymieniamy suwaki i sprężyny dbając o to, aby przeprowadzone prace okazały się skuteczne i zostały ukończone terminowo. Dzięki dysponowaniu wieloma częściami zamiennym, jesteśmy w stanie wymienić także uszczelnienia i osłony, natomiast nowoczesne stanowisko diagnostyczne daje nam możliwość błyskawicznego odnalezienia usterki. Wykonujemy swoje prace na rozdzielaczach różnych producentów i stosowanych w zróżnicowanych maszynach . Zapraszamy do kontaktu – pomożemy Państwu w najtrudniejszym problemie!


Prowadzona przez nas firma specjalizuje się w szeroko pojętej hydraulice siłowej, dzięki czemu zapewnia serwis i regenerację podzespołów do maszyn budowlanych, rolniczych i leśnych, a także sprzętów używanych w zakładach produkcyjnych. Należy wspomnieć, iż żadna instalacja hydrauliczna nie będzie istnieć i funkcjonować bez rozdzielacza. Na czym polega jego regeneracja? Sprawdź!


Rodzaje rozdzielaczy hydraulicznych


Na samym początku należy podkreślić, iż rozdzielacz to niezbędny element każdej instalacji hydraulicznej, bowiem stanowi on kluczowy składnik budowy wielu układów pompowych, które są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu.


Obecnie na rynku wyróżnić można kilka rodzajów tego elementu, między innymi rozdzielacze suwakowe, gniazdowe i iskrobezpieczne inaczej zwane obrotowymi. Wszystkie rodzaje pod względem funkcjonalnym są niemalże identyczne.


W przypadku rozdzielacza gniazdowego przepływ oleju hydraulicznego jest regulowany za pomocą kulki, która pod naciskiem sprężyn otwiera lub zamyka trasę przepływu. Pozwala to uzyskać dużą szczelność i brak ewentualnych przecieków. Używając tego rozwiązania, nie trzeba instalować dodatkowych zaworów zwrotnych. Model suwakowy z kolei wyposażony jest w suwak, którym można sterować elektrycznie lub mechanicznie. Zmieniając położenie suwaka można kierować cieszą po takim torze, jakiego oczekujemy, jednocześnie zamykając dopływ w inną stronę. Ostatnim z wymienionych rozdzielaczy jest iskrobezpieczny, który ma zainstalowany specjalny tłoczek w otworze korpusu. Ruch następuje w momencie podania napięcia na cewkę, wówczas tłoczek wraca na swoje miejsce dzięki sprężynie. Takie rozwiązanie sprawdzi się w maszynach, które pracują w miejscach, gdzie występuje zagrożenie wybuchem.


Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych – na czym polega?


Naprawa lub regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych nie należy do łatwych, bowiem proces ten wymaga wiele czasu, a nie łatwo jest znaleźć serwis, który wykona taką usługę w szybkim terminie. W przypadku współpracy z nami nie ma o to obaw. Od lat współpracujemy z pracownikami, którzy posiadają ogromne doświadczenie w tym zakresie, a także dysponujemy specjalnymi stanowiskami, w których wykonywana jest taka usługa.


Na samym wstępie należy przeprowadzić diagnostykę oceniającą, które elementy mogły zostać uszkodzone. W pierwszym etapie rozdzielacz hydrauliczny jest rozbierany, a następnie sprawdzane są zawory, uszczelnienia i inne części pompy, silnika lub siłownika. Następnie przeprowadzane są testy podzespołów hydrauliki siłowej. Zachęcamy do kontaktu celem uzyskania dokładniejszych informacji i porad w tym zakresie.