Naprawa pomp hydraulicznych

Kim jesteśmy

  • Szybki kontakt

email: biuro@hydro-dex.com,
tel. 661 016 418

Pompy hydrauliczne

Jednym z bardziej użytecznych przedmiotów z różnego rodzaju sprzętach i maszynach rolniczych jest pompa hydrauliczna, która jest odpowiedzialna za dostarczenie cieczy pod ciśnieniem do odbiornika. W zależności od rodzaju maszyny może to być silnik w układzie zamkniętym lub inne odbiorniki w układzie otwartym, gdzie płyny są przekazywane za pomocą rozdzielacza. Bez istnienia takiego urządzenia, wiele prac budowlanych i robót w zakładach przemysłowych byłoby bardziej skomplikowane. Jakie są dokładnie zadania pomp hydraulicznych i jakie kryją się za tym funkcje?

Specyfikacja pomp hydraulicznych

Głównym zadaniem wcześniej wspomnianych urządzeń jest wymuszanie przepływu cieczy z jednego miejsca w drugie. Medium tłoczonym przez pompę hydrauliczną może być wyłącznie olej hydrauliczny. Pompy hydrauliczne mają różną budowę ze względu na rodzaj zastosowania w układzie hydraulicznym. Mogą one być samodzielnym urządzeniem lub pracować w zespole maszyn.
Na rynku obecnie dostępne są takie rodzaje pomp hydraulicznych, jak tłoczkowe, łopatkowe, zębate, a także śrubowe. Nasi specjaliści zajmują się serwisowaniem pierwszych trzech typów spośród wymienionych.

Wykorzystanie pomp hydraulicznych

Najczęściej takie urządzenia, o których wspominamy, są wykorzystywane w maszynach rolniczych, budowlanych i transportowych. Ich zadaniem jest zapewnić napęd, wykorzystując do tego olej hydrauliczny pod wysokim ciśnieniem. By jak najdłużej cieszyć się i korzystać z takich sprzętów, należy o nie dbać zgodnie z zaleceniami producenta. Zdarzają się bowiem liczne awarie. Wówczas taka usterka może spowodować przeciążenie urządzenia.

Uszkodzenia pomp hydraulicznych

Usterki zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie. W przypadku uszkodzenia pompy hydraulicznej w pojeździe, najczęściej dochodzi do zanieczyszczenia oleju lub jego wycieku. Jesteśmy w stanie naprawić pompy zębate wspomagania skrętu w maszynach budowlanych, a także wózkach widłowych, które zasilają orbitrole.
W takim przypadku najlepiej oddać urządzenie do serwisu, takiego jak nasz. Nowe sprzętu są bardzo drogim rozwiązaniem, co najczęściej jest nieopłacalne, dlatego remont pomp hydraulicznych powinien przeprowadzić doświadczony specjalista, który doskonale zna się na tym co robi i z łatwością odnajdzie i usunie wszystkie usterki i awarie.